Niwelacja i odwodnienie

Niwelacja i zaplanowanie odwodnienia

W następnym etapie należy przystąpić do zaplanowania spadków powierzchni kostki i odprowadzenia wody. Jest to bardzo ważny element prac. Trzeba zaplanować, gdzie będzie odprowadzona woda deszczowa spływająca z powierzchni kostki oraz z rynien budynku.

Wszystkie spadki muszą być skierowane od budynku, jeżeli tylko jest to możliwe. Jeśli układ budynku i posesji nie pozwala na skierowanie wody do ogrodu należy zaplanować odwodnienie z wykorzystaniem takich elementów jak: kratki ściekowe, cieki wodne, studnie chłonne. Przy odprowadzeniu wody z rynien stosujemy osadnik przy rynnowy, który łączy rynnę ze studnią chłonną. Stosowane kratki ściekowe występują z rusztem ocynkowanym lub żeliwnym. Zbierają wodę i odprowadzają ją do studni chłonnej. Aby prawidłowo zaplanować spadki powierzchni należy użyć niwelatora. Daje nam to gwarancję prawidłowego wyznaczenia wysokości kostki na całej płaszczyźnie. Spadki powinny wynosić nie mniej niż 1,5% - 2% na całej powierzchni.

Fotolia_4657240_XS.jpg 


Skontaktuj się z nami

W przypadku zainteresowania prosimy o nawiązanie kontaktu - przedstawimy osobiście pełną ofertę bezpośrednio na miejscu w dogodnym dla Państwa terminie.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Jacek Walasek 502 604 527
Tomasz Stępień 784 966 770

e-mail: perfektbruk@gmail.com

Strona: www.perfekt-bruk.pl

Perfekt-Bruk, Profesjonalne projektowanie i układanie kostki brukowej, granitowej. Świętokrzyskie, Busko, Pińczów, Kazimierza Wielka, Chmielnik, Stopnica, Pacanów, Nowy Korczyn, Michałów, Połaniec, tel. 502 604 527, tel. 784 966 770, www.perfekt-bruk.pl, perfektbruk@gmail.com